Rot Balans Servisi

rot-balans-servisi

Neden dengeli lastiklere ihtiyacınız var ?

Rot Balans Servisi dengeli bir sürüşün anahtarıdır. Dengenin mutlu bir yaşamın anahtarı olduğunu söylüyorlar ve lastikleriniz konuşabilseydi, kesinlikle aynı fikirde olacaklardır. Doğru şekilde dengelenmiş tekerlekler sadece düzgün sürüş yapmanızı sağlamaz; ayrıca gürültüyü, titreşimi ve erken diş aşınmasını azaltırlar. Dengesiz lastiklerinizin olduğunu hissederseniz veya yol tutuşunuz bozulursa, durun ve tekerlek dengenizi kontrol etmemize izin verin.

Neden ROT BALANS Ayarı Yaptırmalısınız ?

Rot Balans Servisi bünyesinde bir lastik ve jant düzeneği içindeki ağırlık farkını belirlemek için bilgisayarlı tekerlek dengeleyicileri kullanır. Bilgisayarlı balans makineleri, bir montajdaki ağırlık dağılımı sorunu alanlarını tanımlayan son derece hassas makinelerdir. İdeal olarak, bir lastik ve tekerleği birbirini tamamlamalı ve her ikisi de montaj boyunca eşit miktarda ağırlık muhafaza etmelidir.

Kusursuz bir montajda, hava lastik boyunca eşit olacak ve tekerlek şekli mükemmel şekilde yuvarlak olacaktır. Ancak, lastikler ve jantlar neredeyse hiçbir zaman mükemmel değildir. Aslında bazı lastik üreticileri, bir lastiğin en hafif kısmını işaretler, böylece sürücüler onu tekerleğin en ağır kısmıyla kolayca eşleştirebilirler. Hem zaman hem de normal lastik ve jant kullanımı da, lastik ve jant düzeneğinin ağırlık dağılımına kademeli olarak dengesizlik ekleyecektir. Bir tertibat içindeki en küçük ağırlık farkı, büyük miktarda hasara ve rahatsızlığa neden olabilir.

Bilgisayarlı bir tekerlek dengeleme hizmeti, arabanızın tekerleklerinin dengesini fabrika spesifikasyonlarına döndürecektir.

ST Rot Balans Servisi Ayrıcalıktır...

Lastik ve tekerlek tertibatları, sürücüler için çok sayıda soruna neden olabilecek çeşitli ağırlık farklılıklarına eğilimlidir. Aracınızda titreşimler yaşarsanız, lastiklerinizden gıcırtılar duyarsanız veya aracınızın bir yönde çekildiğini hissederseniz, lastik ve tekerlek gruplarınızdan biri veya daha fazlasının yeniden dengelenmesi gerekebilir.

ST Oto Servisi bünyesindeki uzman personelimiz tüm dengeleme ihtiyaçlarınıza yardımcı olmak için burada. Bu işlem sırasında uzmanlarımız tekerleğinizi bilgisayarlı tekerlek balans makinesine takıp döndürür. Servis personelimiz, bilgisayarlı tekerlek dengeleme ekipmanımızdan aldığımız bilgilerden hareketle, titreşimleri azaltmak ve montajın daha sorunsuz dönmesine yardımcı olmak için belirtilen alanlara ek ağırlık uygulayacaktır.

Lastikleriniz ve tekerlekleriniz uygun şekilde dengelendiğinde, genel olarak daha yumuşak bir sürüş, daha fazla kontrol ve daha uzun ömürlü lastiklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

TOP