Lastik Satışı ve Değişimi

Lastik-Satışı-ve-Değişimi-1

Aracınızın güvenliğini ve optimum performansını sağlamak için, lastiklerinizin durumuna dikkat etmeniz önemlidir. İyi lastikler sadece daha iyi performans sağlamakla ve yakıt ekonomisini artırmakla kalmaz, aynı zamanda zorlu hava koşullarında nispeten daha kolay bir şekilde sürüş yapmanıza yardımcı olur.

Bu nedenle, lastiklerinizi aşınma ve yıpranma belirtileri göstermeye başladığında değiştirmeniz çok önemlidir. Lastiklerinizin kullanım ömürlerinin sonuna ulaştığını hissettiğinizde lastiklerinizi kendiniz kontrol etmeniz veya profesyonel yardım almanız önerilir. Lastikler küçük bir yatırım olmadığından, doğru kararı verdiğinizden emin olmak için mevcut lastiklerinizi değiştirmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.

Lastik Mevsimi

Lastiğinizin çeşitli değerleri ne olursa olsun, lastiklerinizin yaptığı en önemli şey yola tutunmaktır. Çekiş, lastiklerinizin yolu ne kadar iyi kavradığıdır ve sürüş koşullarına göre değişir. Kuru, ıslak veya karlı koşulların tümü, lastiklerinizin yolu kavrama kabiliyetini etkiler ve sürmeyi planladığınız koşulların üstesinden gelebilecek lastiklere ihtiyacınız vardır. Tüm Lastik ihtiyaçlarınız için bizi arayabilirsiniz.

Lastik Seçimleri Hakkındaki Doğru ve Yanlışlar

Dört mevsim lastikleri ıslak yolları kış lastiklerinden daha iyi mi kavrar?
Dört mevsim lastikleri, kış iklimlerinden çok yaz iklimlerini taklit edecek şekilde tasarlanmıştır. Desenleri ve olukları ıslak, nemli yol koşullarında işe yarayabilir, ancak kauçuğun kalınlığı donmuş yüzeyler veya kuru buzla eşleşmez. Kış lastikleri olmadan, bir buz parçasında aracınızın kontrolünü kaybetme riskiniz vardır. Dört mevsim lastikleri ayrıca kış lastiklerinden önemli ölçüde daha incedir ve oluklar donma sıcaklıkları için yeterli çekiş sağlamaz. Dört mevsim lastikleri düşük sıcaklıklarda esnek kalırken, kaygan yüzeylerle eşleşmezler.

Kış lastikleri pahalı mıdır?
Pek çok sürücü dört mevsim lastikleri tercih ediyor çünkü bunun, mevsimler değiştiğinde kış lastikleri satın almayarak tasarruf edeceklerine inanıyorlar. Bununla birlikte, Kullanıcı El Kitabınız genel bakım için lastiklerinizi ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiğini açıklayacaktır ve lastiklerinizi tüm yıl boyunca bırakırsanız, onları çok çabuk yıpratma riskini alırsınız. Kış lastiklerinin takılmaması yalnızca güvenliğinizi tehlikeye atmakla kalmaz, aynı zamanda her türlü sürüş koşulunda performans göstermeye çalışırken aracınızdaki aşınma ve yıpranma miktarını artırır. Kış lastikleri diğer lastiklerle aynı maliyete sahiptir ve bunların tümü aracınızın markasına, markasına ve modeline ve kurulum ücretine bağlıdır.

Lastik-Satışı-ve-Değişimi-3
...

4 (WD) Çekişli araçta kış lastiklerine ihtiyaç var mı?
Dört tekerlekten çekişin veya dört tekerlekten çekişin kış lastiklerinizle hiçbir ilgisi yoktur. Elbette, 4WD, kar yığınının arkası gibi tehlikeli bir durumdaysanız aracınızı ileri doğru hareket ettirmenize yardımcı olabilir, ancak 4WD tam olarak durmanıza yardımcı olacak hiçbir şey yapmaz. Aracınız bir buz parçasının üzerinde kayarsa, dört mevsim lastiklerindeki durma süreleri kış lastiklerine kıyasla çok azdır. Ayrıca, lastiklerin karı yoldan çekecek kadar diş genişliği yoksa, yardımcı olmazlar. Karda, buzda veya donmuş kaldırımda, kış lastikleri olan bir arabanın durma mesafesi, dört mevsim lastiklere göre yüzde 30 ila 40 daha kısa olabilir. Yaklaşan bir çarpışmanın ortasındaysanız bu, bir çizik veya ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir.

Kış lastikleri sadece kar yağdığında mı işe yarar?
Farklı yol kenarı yüzey koşullarına uyum sağlamak için farklı lastik türleri tasarlanmıştır. Yaz lastikleri daha incedir ve ıslak veya nemli ortamlarda daha iyidir. Dört mevsim lastikleri, aracınızı 7 santigrat derece ve üzerindeki sıcaklıklarda korur. Kış lastikleri, 7 santigrat derecenin altındaki sıcaklıklar için özel olarak tasarlanmıştır. Kış lastiklerine giren kauçuk bileşenler ve diğer bileşenler, onları esnek kılar, bu da aracın yol tutuşunu iyileştirir ve karlı veya kar olmadan ani durma veya frenlemeyi iyileştirir.

Dört mevsim lastikleri kış kullanımı için uygun mudur?
Dört mevsim lastikleri, iklim koşullarının ılıman hava değişikliklerine yol açtığı ilkbahar ve sonbahar için uygundur, ancak aşırı soğuk ve kar yağdığında, Kanada yolları ve otobanlarıyla eşleşmezler. Kış lastiklerinde bulunan daha kalın kauçuk ve oluk desenleri, daha fazla çekiş, daha iyi performans ve derin sırt, sürüşü daha güvenli ve daha kolay hale getirir. Ayrıca, kauçuk donma sıcaklıklarında kıllanmayacak veya çatlamayacaktır.

Lastik Satışı ve Değişimi, Lastikçi, Continental Servis, Lastik Servisi, Lastik Satışı, Lastik Değişimi, Yaz Lastiği, Kış Lastiği, 4 Mevsim Lastik, Performans Lastiği,

Lastik Satışı ve Değişimi, Lastikçi, Continental Servis, Lastik Servisi, Lastik Satışı, Lastik Değişimi, Yaz Lastiği, Kış Lastiği, 4 Mevsim Lastik, Performans Lastiği,

TOP