LASTİK OTELİ

lastik oteli

Lastik oteli, hem kış hem de yaz lastiklerini uygun şartlar altında ve güvenli bir lastik depolama tesisinde saklamanın bir yoludur. Lastikleriniz iyi havalandırılan, kuru olan ve lastiklerinizi doğrudan güneş ışığından, yağıştan veya lastiklerinizin durumunu veya yapısını etkileyebilecek diğer koşullardan uzak tutan güvenli Lastik Otelimizde depolanır.

Lastik Otelimizde 2 çeşit depolama yapılabilir;

  • Lastikler, jantlar olmadan ayrı olarak stoklanır. Lastik değişimi sırasında, lastiklerin yeniden birleştirilmesi ve orijinal jantlarla yeniden dengelenmesi gerekir.
  • Lastikler jantlarla stoklanmıştır. Bu durumda, lastik değişimi sırasında sadece tekerleklerin araçtan sökülmesi gerekir. Depolamadan önce jantlar temizlenmektedir.

Niteliksel organizasyonumuz sayesinde, lastikler isim, plaka, lastik markası ve kalite bilgilerini belirten bir etiket ile depolanır. Geri değiştirme zamanı geldiğinde, tüm yasal ve güvenlik gereksinimlerini karşıladıklarından emin olmak için lastiklerinizi takmadan önce aşınma ve hasar açısından incelenmektedir. "Lastik Oteli" hizmetimize buradan ulaşabilirsiniz.

Lastik oteli tercih etmenin avantajları nelerdir ?

Sezon sonu lastik değiştirdiğinizde saklama koşullarına uygun bir ortamda depolama yapılması gerekmektedir.  Önlenmesi gereken en önemli şey, lastik duvarında çatlaklardır. Bu, lastikler uzun süre kullanılmadığında ortaya çıkar. Lastikler hareket halindeyken, anti-UV oksidasyon kimyasalları lastikleri esnek tutar. Ancak statik olduklarında, bu kimyasallar eşit olarak dağılmaz ve kuru lekeler oluşur. Bu durum lastik ömründe ciddi bir olumsuz etkiye sahiptir. Lastik çatlaklarının oluşmaması için UV ışınlarına maruz bırakılmaması gerekir. Ortam sıcaklığının da uygun şartlarda stabil tutulması önemlidir.

Lastikler nasıl depolanır;

  • Serin, temiz ve kuru stabil bir havalandırma sağlanır.
  • Lastik ve jant temizlenir ve kurulanır
  • Orijinal yerleri, durumu, markası, modeli lastik etiketine işaretlenir
  • UV ışınlarından korunacak şekilde depolanır.
  • Tekerlekli lastikleri yatay olarak depolanır
  • Tekerleksiz lastikleri dikey olarak depolanır
  • Kurumayı önlemek için lastikler düzenli olarak belirli periyotlarla çevrilir.

Lastiklerininiz güvenliği sizin de  güvenliğiniz demektir. Güvenli ve sağlıklı bir depolama için mutlaka Lastik Oteli tercih edin.

Lastik Depolama, Lastik Saklama, Sezonluk Lastik Depolama, Sezonluk Lastik Oteli, Sezonluk Lastik Saklama,

Lastik Depolama, Lastik Saklama, Sezonluk Lastik Depolama, Sezonluk Lastik Oteli, Sezonluk Lastik Saklama,

TOP