Nitrojen Hava

nitrojen-hava-2

Lastik Basıncı ?

Lastikler, kilometrelerce mükemmel hizmet sağlayacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir, ancak uygun şekilde bakımları yapılmalıdır. Doğru lastik bakımının temel unsuru, önerilen lastik hava basıncını korumaktır. Uygun lastik şişirme basıncı, araç üreticisi tarafından tavsiye edilir ve aracın lastik plakasında veya araç kullanım kılavuzunda bulunabilir. ST Oto Lastik, tüketicinin lastik hava basıncını düzenli aralıklarla en az ayda bir kez ve her uzun yolculuktan önce veya yerel düzenlemelere, hava koşullarına bağlı olarak ayda iki kez kontrol etmesini tavsiye eder.

Tüm gazlar ısıtıldığında genleşir ve soğuduğunda büzülür ve lastik şişirme basınçları farklı değildir. Lastik şişirme basıncı, ortam sıcaklığındaki değişikliklerle her 2.7° de yaklaşık 1 psi kadar artabilir ve düşebilir. Bu nedenle, güneşin yarattığı ısı veya sürüş sonucu oluşan ısı lastik basıncının yükselmesine neden olmadan önce sabah erkenden lastik basınçlarını kontrol etmeniz önerilir. Bu konuda bizi ziyaret ederek gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz.

nitrojen-hava-5

Lastiklerde neden Nitrojen kullanılır ?

Saf haliyle nitrojen, esas olarak nemi veya yanmayı desteklemediği için kullanılmıştır. Azot, inert (yanıcı olmayan) bir gazdır - temelde, oksijen giderilmiş kuru havadan başka bir şey değildir. Aslında, ortam havası yaklaşık% 78 nitrojen,% 21 oksijen ve% 1 çeşitli gaz içerir. Nitrojenin inert özelliklerinden dolayı, genellikle oldukça özel lastik servis uygulamalarında ve / veya zorlu ortamlarda kullanılır. Bu lastik servis uygulamaları genellikle uçak, madencilik ve ticari / ağır kullanımı içerir. Ayrıca azot, aşırı araç hızlarının söz konusu olduğu profesyonel otomobil yarışlarında kullanılır.

Bu bağlamda, küçük basınç farklılıklarının bile aşırı performans sınırlarında aracın yol tutuşunu etkileyebileceği lastik basıncı değişikliklerini azaltmaya yardımcı olmak için kuru nitrojen kullanılır.

Birincisi, nitrojenle şişirilmiş lastikler gazdan tasarruf etmeye yardımcı olabilir. "Az şişirilmiş lastikler, dört lastiğin hepsinde her 1 PSI basınç düşüşü için gaz kilometresini% 0,3 azaltabilir." Bu, gaz kilometrenizde% 3,3'e kadar iyileştirme ve yakıt tasarrufu sağlayan bir yakıt ekonomisi avantajı anlamına gelir. Nitrojen, aracınızın lastiklerinin daha uzun süre şişirilmesine yardımcı olabileceğinden, pompada bir miktar tasarruf görebilirsiniz.

Ek olarak, uygun şekilde şişirilmiş lastikler, ömürlerini uzatabilir ve daha iyi performans göstermelerine yardımcı olabilir. Lastikleriniz doğru lastik basıncında tutulduğunda, yol tutuşu ve çekişi en iyi seviyededir.

Nitrojen Hava, Nitrojen Servisi, Lastik Havası, Nitrojen basmak, Lastikçi, Nitrojen nasıl basılır, Neden nitrojen basılır, Nitrojen hava faydaları,

Nitrojen Hava, Nitrojen Servisi, Lastik Havası, Nitrojen basmak, Lastikçi, Nitrojen nasıl basılır, Neden nitrojen basılır, Nitrojen hava faydaları,

TOP